despre hiv

HIV SIDA

Postata de transit125 cu 10 ani in urma.

am si eu o intrebare acum 5 zile am facut sex oral cu o fata si dupa am aflat ca ar avea sida . vreau sa stiu daca sa ia prin sex oral.poata sami spuna si mie cineva va rog.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, se poate transmite infectia si pe cale orala, riscul de infectie fiind mai mic fata de contactul sexual vaginal/anal. Este recomandat sa va testati pentru HIV la 1,3 si 6 luni dupa contact.

transit125

acum 10 ani

testul se poate face si sub anonimat

Dan C.

acum 10 ani

Categoric testare HIV, dupa cum a recomandat medicul.
Te intreb totusi, cum adica "am aflat ca ar avea"?