Contact sexual neprotejat!

HIV SIDA

Postata de Qsk cu 11 ani in urma.

Buna seara!Am avut un contact sexual neprotejat acum 4 5 zile,mai exact pe data de 30.12,apoi pe 31.12.Mentionez ca persoana cu care am intretinut actul sexual era racita.Pe data de 1 ianuarie,seara,am avut primele simptome de raceala,initial mi s-au infundat urechile,replicand cu o stare de slabiciune,apoi in decursul zilelor urmatoare ac***a si o usoara stare febrila de 37 cu 1,2 ,aceasta fiind observata numai spre seara,in cursul zilei predominand 36 cu 5,6,dar si stare de slabiciune si lipsa poftei de mancare. Secretiile ei erau abundende,si pot sa zic urat mirositoare.Este posibil ca aceste simptome atat de rapide sa fie ale unei infectii HIV,sau doar o simpla raceala luata de la ea?Multumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

Elena

acum 11 ani

Oric este posibil. Daca avea o viroza, ti-a transmis-o si tie, daca avea HIV, ti l-a transmis si tie, daca avea orice alta BTS, te-ai pricopsit cu ea. Asa se intampla in cazul relatiilor sexuale neprotejate. Mergi la medic, desi infectarea cu HIV nu apare la analize decat dupa cateva luni.

Qsk

acum 11 ani

Analizele o sa le fac cu siguranta,cred ca am luat o raceala de la ea,pe cale aeriana sau sarut,dar nu este exclus intradevar sa fie si ceva mai grav.Mai mult decat atat,testul hiv,ar putea sa arate un rezultat pentru alte relatii neprotejate din trecut.Iar simptomele uneori sunt agravate si de atacuri de panica,sistem nervos,dupa parerea mea de "medic nespecialist",totul fiind referitor la cazul meu.Multumesc Elena.

Qsk

acum 11 ani

http://unnbelievable.blogspot.ro/2012/12/cum-sa-traiesti-cu-virusul-hivsida.html

Un articol de calitate,referitor la viata de dupa HIV.

cristii24

acum 11 ani

am si eu hiv ! de ceva timp elena are dreptate peste 6 luni fati un test