Ce credeti?

HIV SIDA

Postata de edy0808 cu 10 ani in urma.

Buna.acum aproximativ un an am avut un contact sexual oral neprotejat cu o profesionista si de atunci viata mea nu mai e ca inainte.cel mai frica imi este de hiv.nu am avut nici un fel de simptome si as vrea sa merg sa imi fac testul dar imi este frica.singurul lucru care ma pus pe gânduri este faptul ca am o pata pe limba de ceva vreme dar imi amintesc ca si inainte de marea p***ae pe care am facut mia mai apărut de câteva ori acea pata,tind sa cred ca e limba geografică.ce părere aveți?care sunt șansele sa fi luat ceva?de obicei cum si când se manifesta?va multumesc si aștept răspunsuri

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 10 ani

Dupa un an de la contact apar alte simptome, de exemplu febra, stari de greata, voma, ameteli, si acestea apar aleator.Daca nu ai avut nici una din acestea inseamna ca sansele sunt FOARTE MICI chiar zero.Dar ca sa fi sigur DUTE si fa testul HIV.Dar credema ca nu ai nimic, este doar o frica a ta, dar pt siguranta ta cand o mai faci cu "profesioniste" fa-o protejat in ambele feluri.Mult noroc!

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Pentru linistea dumneavoastra, este indicat sa faceti determinarile pentru infectia cu HIV.