Care sunt sansele?

HIV SIDA

Postata de MembruMobileApp1503917615 cu 6 ani in urma.

Buna ziua! Voi trece peste curtoazie si prezentari deoarece le vad irelevante. As aprecia si mi.ar fi de mare ajutor opinia unei persoane avizate, careia ii si multumesc in avans. In urma cu o saptamana am aflat ca, in cadrul unei vacante la mare, o persoana din cadrul grupului este seropozitiva. Contactul dintre mine si aceasta persoana a fost minim, aproape inexistent, acesta constand in posibilitatea folosirii aceleiasi sticle de apa sau postirea aceleiasi tigari. De asemenea, am sarutat o fata care sustine ca a mancat cu aceiasi furculita pe care a folosit.o si acesta. In tot acest timp, eu sufeream de o usoara gingivita (manifestat prin sangerari in timpul periajului, ocazional si in afara acestuia). Stiu ca sansele sunt minime si ca in afara testului facut la 3 luni nimic nu este 100% relevant, dar as dori sa aud opinia unui medic pana atunci. Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectia-cu-HIV/mituri-si-realitati-despre-contactarea-simptomele-si-tratamentul-hiv-sid_11819