Biorezonanta magnetica poate identifica infectia cu HIV?

HIV SIDA Sindromul imunodeficientei primare

Postata de sorinc cu 8 ani in urma.

Buna ziua,

Urmatoarea intrebare este adresata celor care folosesc aparatul de biorezonanta magnetica - poate acest aparat detecta infectia cu HIV? Daca da, precizeaza si stadiul infectiei?

Raspunsuri (3)

Dr. Toth Noemi

acum 8 ani

Deloc! Nu se poate!
Intr-adevar, se vede ca la diferite infectii bacteriologice terapiile au niste eficacitate, dar numai in stadii incipente. In cazuri de infectii virale, nu se poate vorbii despre eficacitate, numai despre "abracadabra"

sorinc

acum 8 ani

Din cite inteleg din raspunsul dvs. spuneti ca nu poate vindeca dar intrebarea mea era daca poate diagnostica? Adica poate aparatul de biorezonanta magnetica sa "vada" daca un pacient este infectat cu HIV si eventual in ce stadiu al infectiei este?

Dr. Toth Noemi

acum 8 ani

In primul rand v-am raspuns! Nu se poate detecta! Se detecteaza numai prin serologie (ELISA), dar sant si teste rapide cu care se poate detecta virusul in circa 10 minute.
Dar cu abracadabrele "biorezonanta magnetica", "Voll" si altele se pot detecta banii din buzunar!