Andrei Petrache

HIV SIDA

Postata de AndreiPetrache86 cu 9 ani in urma.

Buna ziua.Acum aproximativ o luna de zile am facut sex anal cu o persoana presupusa ca ar avea hiv.De mentionat ca acest contact a fost protejat, prezervativul nu s-a rupt etc.Stiu sa folosesc prezervativul si care sunt riscurile in cazul in care nu stii sa il folosesti.Sexul oral a fost neprotejat, doar mie mi-a facut.Acum de 4 zile in fiecare dimineata cand ma trezesc am diaree.Uneori mai fac si a doua oara ,dar niciodata nu am 3 sau mai multe scaune…Singura problema este ca de cand am aflat orice chestie pe care o simt o asociez cu virusul,sunt atat de darmat psihic incat nici nu mai imi dau seama care este starea de oboseala etc…Va rog din suflet sa imi raspundeti,simt cum viata mea se darama …sunt un tip foarte paranoic

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat , pentru linistea dumneavoastra, sa efectuati testul HIV la 1 luna, 2 si 6 luni dupa contactul sexual.
Este putin probabil sa fie consecinta acestei infectii. Este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog.

AndreiPetrache86

acum 9 ani

V-am spus sunt un tip foartr paranoic.Astazi nu am avut decat un scaun de dimineata.Trece o luna si vreau sa fac testul.Unde pot sa ma duc?Cat costa?In cat timp aflu raspunsul.In cazul unei infectio diareea trebuie sa fie de 3 sau mai multe ori pe zi .Este corect?Va multumesc

AndreiPetrache86

acum 9 ani

Scaunele nu vin insotite de dureri de burta sau febra etc.Practic nu mai este nici un simptom.Domnule doctor nu stiu daca ma intelegeti,dar practic ma termina psihic.Ma gandesc non stop la asta cu toate cu stiu ca am facut protejat...Cum am putin timp liber la servici caut pe google.Va multumesc

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna ziua!

Exista deja un test (oraquick) rapid, inovativ de HIV (SIDA) cu probe de saliva, sange integral capilar si se poate efectua si acasa "anonim" sau inaite de contactul sexual! (Pret 35 EUR informatii: [email protected])