am o nelamurire

HIV SIDA

Postata de anutzamihaescu cu 13 ani in urma.

varul mau este purtator de hiv iar sotia lui nu este pozibil asa ceva? am citit rezultatele confirma ca ia este negativa dar totusi nu imi vine sa cred ma puteti ajuta va rog frumos multumesc anticipat!!!

Raspunsuri (5)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Va multumesc ptr raspuns

acum 13 ani

Problema este ca el ia medicamentul ptr HIV si face din 3 in 3 luni analizele doctorii i-au spus ca virusul a stagnat din cauza medicamentelor si ca, dak nu ar fi aceste medicamente pe care i le dau gratis virusul HIV ar reinvia. Iur eu nu mai inteleg nimic el spune ca acum e ca si cum nu l-ar mai avea,sotia lui face si ia anlize o data cu el si ii da de vreo 2 sau 3 ani aceleasi rezultate....ei sunt in spania si si analizele si medicamentul ptr virusul HIV i le dau gratis, dak nu va deranjez as dori un raspun bineinteles dak se poate. Va multumesc din suflet Ana!!!

marian

acum 13 ani

Esti uimita?Hai sa te uimesc eu si mai tare........Sint infectat cu HIV din 1989,acum 13 ani m-am casatorit,si am o fetita de 8 ani.Si nici sotia si nici fetita nu au contactat virusul.Oare chiar exista SIDA?Sau chiar exista DUMNEZEU CU ADEVARAT?????RASPUNDE-TI SINGURA.............

catalin

acum 13 ani

foarte interesant ce spui marian ,dar poate sotia si fetita ta fac parte din acele persoane care au aceii anticorpi delta.... in sange si care omoara virusul la prima apatitie .tu ai luat tratament in acest timp?

cataline habar n-ai

acum 13 ani

delta32 nu sunt anticorpi, delta32 reprezinta o mutatie a celulei CD4, iar virusul nu poate sa se multiplice rapid fiind cea mai utilizata "poarta" a hiv de patrundere in celula, in concluzie o sa fi negativ la elisa dar nu si la wb, iar de medicamente nu o sa ai nevoie niciodata, Dar esti pozitiv..
o persoana la 300 are acest noroc sa ii zicem.