Am hiv???

HIV SIDA

Postata de Bulete cu 10 ani in urma.

In urma cu 3 sapt am fost la discoteca unde am cunoscut o fata,dupa cateva pahare am invitato pe aceasta acasa la mine pentru a continua distractia inceputa la discoteca.In seara respectiva am intretinut relati sexuale(sexul oral a fost fara prezervativ)iar sexul vaginal(sper ca ma pronunt corect)a fost cu prezervativ.La o distanta de 10 zile am avut o mini febra musculara soldata cu o simpla durere in gat.In prima instanta am crezut ca este o simpla raceala(asa imi doresc sa fie) dar a doua zi mi sa infundat nasul si am avut si o tuse seaca,am fost la farmacie unde mi sa dat un tratament iar dupa 5 zile mi-am revenit complet.Apelez la dumneavoastra pt ca am citit pe internet ca asa se manifeste sintomele de hiv,si as dori daca ati putea sa ma ajutati,pt ca de cand am citit pe internet sintomele hivului numai pot dormi noapte.Va multumesc anticipat si astp anumite raspunsuri.

Raspunsuri (3)

Carmen

acum 10 ani

Draga Bulete,
Nici nu inteleg de ce te ingrijorezi ca ai HIV. Suna a gripa dupa logica mea. Daca esti ingrijorat oricum, du-te testeaza-te, insa nu ai nici un motiv sa te gandesti ca e HIV, mai ales ca sansele sa contactezi HIV prin sex oral sunt minime.

Bulete

acum 10 ani

m.am panicat pt ca am citit pe internet sintomele in prima faza a virusului hiv.......astp sa treaca cele 3luni si ma duc,sper sa fie doar o simpla gripa.....ms pt opinia ta Carmen

Bulete

acum 10 ani

alte rasp mi.ar fi de ajutor.....ce pareri mai aveti....multumesc anticipat!!!