Am hiv?

HIV SIDA

Postata de vladandrei5060 cu 10 ani in urma.

In urma cu doua saptamani am facut sex cu o p***atuata(atat sexul oral,cat si cel normal au fost protejate cu prezervativ).A doua zi dupa contactul sexual am avut o usoara senzatie de usturime la urinare.Am foost la un urolog unde i-am explicat situatia si mi-a spus ca nu trebuie sa imi fac griji ca am hiv deoarece tot contactul sexual a fost protejat.Dupa o saptamana am avut o usoara durere de gat si uneori am avut o senzatie de gat uscat.Se poate sa fi contactat hiv? (am folosit prezervtivul corect, nu a fost spart sau fisurat, nu am avut nici o rana pe corp si nici ea)Va rog sa imi raspundeti cat mai repede!

Raspunsuri (15)

FreeStyle11

acum 10 ani

Simptomele HIV nu apar in 2 saptamani, si ce prezinti tu nu sunt simptome de HIV plus ca erai protejat.Dar mai bine dute si fa un test HIV ca sa vezi exact daca ai luat ceva sau nu.Dar mai mult ca sigur nu ai nimic.

prostituata

acum 10 ani

Asta-i pacostea care apar la toti cei care se duc la p***atuate cu frica sau cu senzatie de vina. Din cauza acestor emotii negative vor aparea mereu simptome dupa un act in care au predominat astfel de emotii, chiar daca se pun 10 prezervative. Simptomele sunt generate de emotii. La frica de HIV mai pot aparea prin autosugestie chiar si simptome mai puternice care pot la ipohondrii duce la boli imaginare dar cu simptome reale si chiar si simptome de "SIDA"m (virusul de HIV exista doar pe hartie)
Voi nu dati nici o importanta emotiilor dar ele va produc bolilel.

https://www.youtube.com/watch?v=tCGVZ6oWoTA

prostituata

acum 10 ani

Asta-i pacostea care apar la toti cei care se duc la p***atuate cu frica sau cu senzatie de vina. Din cauza acestor emotii negative vor aparea mereu simptome dupa un act in care au predominat astfel de emotii, chiar daca se pun 10 prezervative. Simptomele sunt generate de emotii. La frica de HIV mai pot aparea prin autosugestie chiar si simptome mai puternice care pot la ipohondrii duce la boli imaginare dar cu simptome reale si chiar si simptome de "SIDA"m (virusul de HIV exista doar pe hartie)
Voi nu dati nici o importanta emotiilor dar ele va produc bolilel.

https://www.youtube.com/watch?v=tCGVZ6oWoTA

vladandrei5060

acum 10 ani

Dupa cat timp pot sa fac testul hiv?

FreeStyle11

acum 10 ani

Acum e momentul potrivit.

vladandrei5060

acum 10 ani

Nu trebuie sa astept 3 luni sa fac testul hiv?Am citit ca virusul hiv se poate detecta de la 3 luni

FreeStyle11

acum 10 ani

Asta numai stiu sigur, dar daca l-ai contactat si se afla in corp se poate detecta destul de repede.Intreaba medicul ca sa fi mai sigur.

vladandrei5060

acum 10 ani

Dar care sunt sansele sa fiu infectat daca am folosit perzervativul si la sexul oral si normal?

vladandrei5060

acum 10 ani

Si unde as putea sa imi fac analizele?testele hiv de la bioclinica sunt bune sau cele de synevo?

Dr. Corneliu DOBRE

acum 10 ani

Pentru suspiciune de boala cu transmitere sexuala, va adresati medicului venerolog (dermato-venerolog).
Test HIV concludent doar dupa 6 luni de la contact.
Culpabilitatea poate simula multe boli reale.
Riscul actual este doar poate pentru HPV.
075dermato

vladandrei5060

acum 10 ani

Exista vreo sansa sa fi contactat hiv?

vladandrei5060

acum 10 ani

Am fost la urolog si mi-a zis ca nu are rost sa fac testul hiv,vreau doar o a doua opinie de la un alt medic.Care sunt sansele sa fi contactat hiv?

vladandrei5060

acum 10 ani

acum doua zile a aparut o ulceratie la gingie, asta e un simptom pt hiv sau orice boala cu transmitere sexuala?Va rog sa raspundeti cat se poate de repede!

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

nu aveti hiv... daca v-ati protejat nu sunt sanse sa fi contactat infectia. de fapt chiar si fara protectie sansa de a se transmite hivul este mica. prezervativul e un mijloc foarte eficient de protectie. si intr-adevar, simptomele hiv ului apar dupa ANI DE ZILE

vladandrei5060

acum 10 ani

Va multumesc pentru raspuns.