Tiroida ?

Hipotiroidism dupa indepartarea tiroidei

Postata de MembruMobileApp1511718708 cu 6 ani in urma.

Buna seara ! Am fost operata acum 2 ani si jumătate de tiroida si pana acum nu am avut nici o problema dar acum de cam 2 luni a început cu un discomfort in jurul operației si îmi este foarte somn si parca ma strânge ceva la operatie trebuie sa pun ceva in jurul gâtului adică sa acopăr operația cu ceva moale pt a nu mai simți disconfortul creat si ma doare mâna dreapta cat si partea dreapta cu tot cu obraz ! Daca știe cineva despre ce este vorba si ce trebuie sa fac sa-mi spună si mie poate ma ajuta cu ceva precizez ca analizele îmi ies foarte bine si doza de eutirox de 100mg o iau conform indicațiile medicului endocrinolog ! Va mulțumesc !

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-tiroidei/bolile-de-tiroida-cauze-prevenire-si-tratament_15613