trombocitopenie

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de egenu cu 14 ani in urma.

am facut vizita medicala si med mia zis ca am ficatul marit si sunt suspect de hepatita,miam facut analizele si au iesit bune,dar mia gasit trombocitele prea putine 51000mi ce sa fac?

Raspunsuri (3)

Dr. Interne

acum 14 ani

Consultati medicul gastroenterolog. Trebuie efectuate investigatii suplimentare pentru a decekla cauza hepatitei. In functie de rezultat se va indica tratamentul corespunzator.

madalina

acum 14 ani

si eu am trombocitopenie.trebuie sa mergeti la un dr hematolog(spitalul coltea sau Fundeni) pt efectuarea unor analize suplimentare.

Nicusor

acum 11 ani

Am facut analize acum un an si am avut trombocitele 90000 am facut recent alte analize si am trombocitele 60000.Medicul meu de familie mi-a vazut analizele si nu mi-a dat nici un tratament.Ce trebuie sa fac ,este grav acest lucru am hepatita cronica persistenta si un ulcer dodenal pentru care iau omeprazol permanent iar pentru ficat esentiale.