Tratament de urgenta in puseele de tensiune

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de Sophia M cu 11 ani in urma.

Spuneti-mi va rog, ce se poate lua in puseele de hipertensiune, pana la ajutor specializat? Am 74 de ani, barbat, bradiacardie si iau in prezent aprovel (150mg) Crestor (10 mg) recomandate de cardiolog. Multumesc!

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 11 ani

Nu stiu cat de folositor este raspunsul meu, totusi incerc. Statinele [ Crestor 10 mg ], ca tratament alopat in scaderea colesterolului ,sunt daunatoare ficatului, chiar daca sunt luate impreuna cu diferite hepatoprotectoare. Nu cunoasc valorile colesterolului pentru care se ia acest tratament, dar pot da un exemplu : col total 264,9 ; LDL col. 176,56 ; HDL col 65,79. Pentru aceste valori medicul a recomandat 6 luni tratament cu Canah Hemp Oil capsule, cate 2 capsule pe zi. Se pot lua si cate 4 capsule pe zi. Acest ulei de canepa contine omega 3,6,9 in dozajul corespunzator si printre multe alte beneficii, se numara si cel din afectiunile cardiace. Multa sanatate !