tertensif si prestance

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de guzganitzza cu 11 ani in urma.

se pot lua aceste doua medicamente impreuna??? care sunt atentionarile pentru ele ?? ce ceai diuretic as putea sa consum ?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, puteti folosi aceste medicamente impreuna. Nici-o atentionare speciala pentru aceasta asociere.

Maria

acum 9 ani

buna ziua, am luat anticonceptionale timp de 2 ani. In luna februarie am avut ultimul ciclu menstrual dupa care nu am mai luat pastilele pentru o mica [auza cum am numit o eu. mare greseala, pentru ca au trecut cele 35 de zile si nu a venit de la sine. am fost la medic si i am spus ca imi doresc sa vina mai repde din cauza unor eruptii pe fata :( mi a prescris utrogestan, timp de 10zile, l am luat 6 zile (pline de ameteala si stari ciudate) si urmatoarele 4 nu l am mai luat..si tot nu mi a venit..acum vreau sa reiau anticonceptionalele urgent si nu stiu daca pot fara sa mi fi venit. Ajutor, cred ca medicul meu e prea ocupat sa mi dea atentie :(((

erica

acum 8 ani

Aceste 2 medicamente se pot asocia cu alcool?