tensiune si noduli tiroidieni

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de ClaudiuRobe cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Sunt femeie, 58 ani, am noduli tiroidieni si tesiune arteriala 230/90 efectuand tratament medical cu amlodipina, tenaxum, talosan, sermion. am si un zgomot, vajaieli la cap. Ce-mi recomandati? Multumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

eva40

acum 12 ani

Stimata doamna
aveti probleme mai mari din cauza medicamentelor pe care le luati.ati citit efectele secundare???Doctorul de specialitate v-a spus cand va vindecati?
Tensiunea dvs e foarte mare,hai s-o luam de la capat.Aveti grupa de sange 01 sau B3.
Nu-i voie sa folositi nimic imunostimulator.Banuiesc ca v-i se umfla picioarele si s-ar putea sa transpirati.

am sa va ajut si peste 3-4 luni ati si uitat de tensiune
Eva

Dr. Mihaela Efimov

acum 12 ani

Buna ziua! Fenomenele subiective pe care le descrieti pot fi datorate valorilor crescute ale tensiunii arteriale. Consider ca aveti nevoie de o reevaluare cardiologica, cat mai grabnica, chiar azi!

ClaudiuRobe

acum 12 ani

Buna ziua! Va multumesc pentru raspuns, am fost la 4 cardiologi, am efectuat CT complet, nu am primit niciun raspuns concret.

ClaudiuRobe

acum 12 ani

am incercat zeci de variante de tratament, fara niciun rezultat.