TENSIUNE OCULARA

Hipertensiunea arteriala (HTA) Tensiune intraoculara

Postata de RipperSB cu 12 ani in urma.

Buna ziua tuturor, mama mea a fost diagnosticata recent cu tensiune oculara ridicata (hypertensiune) si urmeaza un tratament de picaturi care ar fi trebuit sa isi faca deja efectul ... dar nu au reusit, va rog frumos daca cineva cunoaste un tratament naturist sau un medicament care l-a ajutat sau orice alt remediu sa ma contacteze. Va multumesc frumos, o zi buna.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

este necesar sa fie reevaluata oftalmologic la fiecare 3 luni iin privinta evolutiei tensiunii intraoculare .crescute.