tensiune mare

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de oalungulesei cu 9 ani in urma.

Bună ziua are legătura tensiunea mare cu viroza respiratorie? Pentru că eu azi am făcut 18 cu 10 tensiunea, puls 128 și după investigatii mi s-a spus că am făcut tensiune de la viroza respiratorie. Insă continuă să mă doară capul și sa-mi vijiie urechile? Ce pot să iau.

Raspunsuri (1)

Stnescu georgeta

acum 9 ani

. Ma numesc georgeta stanescu ,am 53 ani hipertensiune arteriala ,forma severa , clasa risc aditional ,f inalt ateromatoza carotidiana bilaterala . azi am avut TA 18cu 10 puls 67 cu curgere de sange pe nas nu mult dar nici putin, ce se intampla si dureri mari de cap?