Tensiometru pentru brat

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de mateiiliescu cu 8 ani in urma.

Azi am ajuns la medicul cardiolog cu dureri in piept, presiune toracica si tensiunea crescuta.
Urmeaza sa fac mai multe analize si o monitorizare ambulatorie cu holterul.
Rog un sfat , pentru achizitionarea unui tensiometru bun, pentru brat.

Raspunsuri (1)

aimee preda

acum 8 ani

Eu folosesc de doi ani si jumatate, tensiometrul ***, cu manseta ce se fixeaza pe brat. Poate functiona cu sau fara baterii , are si un adaptor pentru priza. Ma ajuta sa-mi verific cu usurinta oscilatiile tensiunii.