Tensiometru de brat, ce model as putea sa achizitionez?

Hipertensiunea arteriala (HTA) Afectiuni si tulburari cardiovasculare Hipertensivi Hipertensiune Hipertensiune intracraniana
+2
Vezi toate grupurile

Postata de monicapop cu 6 ani in urma.

Am un tensiometru digital de incheietura, care genereaza valori diferite. As vrea sa-l inlocuiesc cu unul pentru brat , care permite o modalitate corecta si rapida de verificare a tensiunii, atat acasa sau la serviciu. Ce model as putea sa achizitionez?

Raspunsuri (2)

Utilizator21584356791

acum 4 ani

Buna, aceeasi problema am avut-o si eu, am rugat medicul de familie sa ma ajute cu o recomadare; asa mi-am achizitinat tensiometru automat de brat de la OMRON, M7 Intelli IT! este un tensiometru modern, este validat clinic pentru hipertensivi dar si suplimentar pentru femei insarcinate! In plus faptul ca permite transferul datelor in telefon ajuta cert medicul sa vada evolutia tensiunii pe o perioada de timp! Pe mine ma ajuta foarte mult simbolurile de alerta si functiile aparatului! In timp folosindu-l mi-am dat seama ca-si merita toti banii pe care i-am dat! Din ce am citit toate tensiometrele OMRON sunt validate clinic, acest lucru ofera incredere cumparatorului! Recomand acest tensiometru, pe mine m-a ajutat si ma ajuta foarte mult!

Utilizator21585560919

acum 4 ani

Buna ziua, in mod sigur dacavi se pare ca tensiometrul pe care-l aveti nu va da rezulatate exacte ar trebui fie sal duceti la o verificare, fie sa va achizitionati unul nou! daca va ganditi sa va achizitionati un tensiometru nou, de brat recomandarea mea este M3 COMFORT de la OMRON! este modelul pe care eu il folosesc de aproximativ 3 ani fara niciun fel de probleme, medicul de familie mi l-a recomandat... Am tot citit inainte si am vazut despre aceasta firma ca este lider mondial si ca produsele sunt sigure si calitative! In cazul meu, acest tensiometru M3 COMFORT este foarte bun si sunt foarte multumita de el!