SFAT MEDICAL

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de fira150218 cu 12 ani in urma.

SOTUL MEU A PRIMIT TRATAMENT CU NOLIPREL 2.5/0.625 MG- 1 TABLETA/ZI.DE LA FARMACIE MI S-A DAT HARTIL HCT 2.5/12.5 MG.- 1 TABLETA/ZI. Ac***a IN VEDERE CA DIFERA CONCENTRATIA SA IA 1 TB/ZI? NU E PREA MULT?
MULTUMESC ANTICIPAT.

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Cele două medicamente sunt echivalente (diferă doar concentraţia de diuretic) de aceea să continue cu o tabletă pe zi