se mai fabrica niifedipin drajeuri?

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de otiliavs cu 14 ani in urma.

buna seara
mama mea are hipertensiune arteriale si pana acum folosea pentru un efect imediat capsule de nifedipin sub limba, dar de mai bine un an nu mai gaseste in farmacii decat nifedipin retard . se mai gaseste sub forma de capsule si daca da unde anume?

Raspunsuri (3)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Ar trebui sa fie vazuta de medic pentru ajustarea terapiei. In prezent, pentru puseul hipertensiv sunt recomandate alte medicamente.

IOANA40138098

acum 13 ani

da,a aparut si cel de 10mg si il gasiti in farmaciile Dona; va doresc sanatate

otilia_vs

acum 13 ani

buna seara
multumesc mult pt raspuns imi puteti spune exact in ce farmacie ati gasit nifidepinul ca eu am cautat si nu am gasit
astept raspunsul dvs