remedii,

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de ambro cu 12 ani in urma.

buna ziua!
bunica are tensiune arteriala oscilatorie, hiperttiroidie si accidente vasculare repetate. de asemenea sufera de depresie. De obicei face aceste crize(nu stiu cum sa le denumesc) in somn. De asemenea se deranjeaza al burta(cand face tensiune). Face atacuri de panica frecvent.
Ce tratamente naturiste, sfaturi i-ati putea recomanda?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

este important sa respecte schema de tratament medicamentos, pentru controlul valorilor tensiunii arteriale, pentru hipertiroidie si de asemenea este indicat un consult psihiatric in privinta starilor de anxietate si depresie. atacurile de panica reprezinta un acces de anxietate (detalii gasiti accesand link-ul //sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/atacul-de-panica-si-tulburarile-cauzate-de-panica_16).