puls marit

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de alunelul cu 10 ani in urma.

intrebarea mea la puls marit se da bromazepam? unei fete care are 24 ani? de un medic internist care a pus un diagnostic prevntiv de spazmofilie si hipotiroidie fara analize nu este depesiva si nici nu intra in panica
multumesc mult!

Raspunsuri (1)

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

De recomandat investigatii suplimentare. O contradictie ar fi ca pulsul marit nu apare in hipotiroidie, deci, cu atat mai mult trebuie efectuate analize amanuntite. Nu as recomanda administrare de bromazepam!

Dr. Oana Panfir
Medic specialist medicina interna