Ppot sa iau Betaloc daca pusul meu este intre 50 si 54cam in tot timpul ?

Hipertensiunea arteriala (HTA) Afectiuni si tulburari cardiovasculare Hipertensivi Hipertensiune Hipertensiune intracraniana
+2
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21550427005 cu 5 ani in urma.

Pe 14 feb seara am fost in urgenta cu fibrilatii puternice .La plecare acasa mi s a dat reteta cu Betaloc,Noliterax,Crestor si Eliquis.Am luat vineri dimineata o past de Betaloc si de la 52 ,pusul mi a scazut la 45 .Sambata am luat numai o jumtate de pastila de betaloc si la fel mi a scazut pulsul la 46. Azi mi a fost frica si n-am mai luat.Ce ma sfatuit! Pot sa-l iau numai in timpul fibrilatiei?

Raspunsuri (1)

Ionela Petre

acum 2 ani

Bună ziua. Înainte de q lua Betalok sau oricare dintre
înlocuitori ce sunt în grupul beta-blocantelor, măsurați funcțiile vitale .Niciodată nu luați Betalok la puls mic.