Pocnituri in urechi

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de AZUROO cu 12 ani in urma.

De scurt timp medicul mi-a schimbat tratamentul pentru HTA si in prezent iau dimineata Nebilet 5 mg si Morvasc 10 mg iar la prinz Tertensif in prezent tensiunea este 12,5 cu 8.00 insa de cind iau acest tratament am ca o zapaceala in cap si ce ma deranjaza ff mult este faptul ca aud niste pacanituri sacadate in urechi !!!!! Rog un sfat colaboratorilor acestui site poate aceste medicamente nu sunt bune sau poate dozajul lor nu este bun ??? Vreau sa scap de aceste pocnituri din urechi !!! Multumesc anticipat !

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Este posibil ca unul dintre cele trei medicamente să fie supradozat (cel mai probabil Norvascul). Ar fi indicat să specificaţi aceste detalii şi medicului cardiolog pentru luarea unei decizii şi eventual pentru scăderea dozei

AZUROO

acum 12 ani

MULTUMESC !!!!!

Damian

acum 10 ani

eu i-au seara o jumatate pastila nebilet iar l-a aprox.o jumatate de ora apar niste pocnituri in urechea stanga cam 2-3 minute iar apoi dispar.
m-a diagnosticat cu hta f mica .I-au o jumatate pastila prestarium dimineata iar seara o jumatate seara.
tensiune 10,5 cu 6,5 ;11 cu 6 si alte valori sub limita normala