diabet zaharat tip1

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de Anghel petre cu un an in urma.

Am diabet zaharat tip1 dependent de insulina,și am tensiune 17-18/8.Ce sa iau?

Raspunsuri (1)

Dr. Irina Dragoi

acum un an

Buna ziua! Pentru afectiunile dumneavoastra trebuie sa faceti un consult la medicul cardiolog, cu trimitere de la medicul de familie pentru a va prescrie un tratament personalizat care nu se poate obtine la farmacie fara acest consult prealabil. Un tratament gresit va poate pune viata in pericol. Ac***a in vedere ca aveti o tensiune mare si diabet, va recomand sa nu amanati, iar pana atunci sa aveti un regim hipododat (fara sare). Multa sanatate!