Palpitatii Si Hipertensiune

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de stevee17 cu 9 ani in urma.

Buna ziua, am 21 de ani si de circa 3 luni fac pusee de tensiune fara sa fie declansate de ceva ( stres, oboseala, nervi ) Am facut toate investigatiile posibile, am fost si internat pentru investigatii mai amanuntite insa nu mi s-a descoperit nimic. Tin sa mentionez ca am zile la rand cand sunt ametit toata ziua , am dureri de spate si cateodata si palpitatii, simtindu-le ca o emotie puternica. Medicul cardiolog mi-a prescris jumatate de nebilet de 5 pe care il iau dimineata, insa tind sa cred ca acesta nu isi face efectul deoarece nu ma simt mai bine .. Pareri ? Multumesc frumos

Raspunsuri (2)

Dr. Ciprian Vlaicu

acum 9 ani

Buna seara,

Exista si preparate din plante, gemoterapice, care pot sa
ajute. In acelasi timp, va recomand sa luati in considerare si
tratamentul homeopat; pentru prescrierea acestui tratament
natural este necesara o consultatie personala, individualizata,
efectuata de un medic cu competenta in homeopatie.

stevee17

acum 9 ani

Multumesc pentru recomandari, dar credeti ca poate sa fie vorba despre hipertensiune primara sau despre ceva mai grav, sau sunt doar niste oscilatii tensionale ce dau si aceste atacuri de panica si ameteli ? Precizez ca plamanii sun ok, fundul de ochi a iesit bine, eco abdominal bine, glandele sunt ok ..