minima este mare

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de Cristian27692481 cu 12 ani in urma.

Am 37 ani si in urma unei mari enervari,am ramas cu hipertensiune,cred eu maligna,adica valorile pot fi deseori 120/95 sau130/105.In acest caz eu urmez tratament cu noliprel 2,5,tinctura de paducel,Tritico si Rivotril deoarece am fost diagnosticat cu sindrom anxios depresiv.Dar tensiunea si durerile de cap imi joaca in continuare feste desi tratamentul il urmez de 4 luni,imi creste deseori tensiunea mica.Oare exista si un tratament homeopat pt aceasta afectiune?Daca stie cineva va rog sa ma contactati prin email la [email protected] sau mobil 0770365040.Va multumesc,cu respect,Cristian-Bucuresti

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

daca tratamentul prescris, in urma administrarii corecte conform retetei, nu mentine valorile tensionale in limitele normale, trebuie sa va prezentati la medicul dumneavoastra cardiolog pentru o noua evaluare cardiovasculara si optimizarea tratamentului. nimeni nu neaga eficienta tratamentelor homeopate curative sau adjuvante, dar inainte de a apela la acestea trebuie sa incercati metodele dovedite a fi eficiente, pentru a preveni eventualele complicatii.

va urez o zi buna

Maria

acum 8 ani

Apelati la dr.Coros Daniela Florescu-medic homeopat-,o gasiti accesati saitul cu acest nume,medic celebru la nivel national,nu veti regreta niciodata.Eu am facut tratament antialergic la d-na doctor si m-am vindecat in % de 99%.Vindeca si alte boli,nu o sa regretati !!!Au cautat-o pacienti si medici din intreaga tara.Multa sanatate!

Demian

acum 8 ani

Am trecut si eu prin asta. Am fost diagnosticat cu distonie neurovegetativa . TA juca cum vroia din cauza stresului care l-am primit. ( 200/110 cea mai mare) Am urmat tratamente diverse. Insa nimic nu m-a ajutat.Pina m-am luat in mîini. Am aruncat toate p***aile , adica leacurile. De la inceput imi era greu.Organismul era intoxicat cu chimie.A inceput o perioada grea de recuperare.In aceasta perioada primeam numai tincturi naturale.De valeriana , paducel, ceaiuri din melisa cu lapte, menta, miere de albini etc. M-am invatat sa-mi controlez TA. Sa ma autocontrolez. A fost dificil.Dar am reusit. Acum nu ma supara practic nimic. Mai sunt abateri dar le corectrez. Asa ca sfatul meu. Lasa naibii pastilele si treci la un mod sanatos de viata.Daca te intereseaza emailul meu: [email protected]