medicament

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de CristinG cu 13 ani in urma.

Buna la toti.azi am cumparat reteta pentru HTA si din greseala in loc de Enap 10mg mam trezit acasa cu Enap 5mg.ce sa fac?pot lua doua de 5 mg sau trebuie sa fie de 10 mg cum luam si pana acum? un raspuns va rog.Multumesc_

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 13 ani

Se pot lua doua de 5 mg.

Dr. Liliana Duica

acum 13 ani

aveti in schema de tratament 10 mg de enalaprilum (Enap).deci puteti lua 2 de 5 mg sau una de 10 mg.