insuficienta cardiaca sub tratament complicata acum cu hipertensiune

Hipertensiunea arteriala (HTA) Insuficienta cardiaca Hipertensiune

Postata de adela cristina cu 15 ani in urma.

am si eu o bunica care are insuficienta cardiaca cu probleme de ritm , tratata pana acum cu Digoxin , Aspenter iar la nevoie cam o data la o luna cu Furosemid iar a doua zi Aspacardin.A acut si AVC acum 2 ani, si valori glicemice marite la limita. Acum a aparut o hipertensiune si a primit Enap insa cine l-a prescris, medic internist singurul din zona, nu stiu daca a stiut tot istoricul...va rog un sfat daca merg aceste medicamente, care cum trebuie luate ori daca ar fi bine sa se inlocuiasca Enapul cu altceva...

Raspunsuri (1)

Nora5

acum 15 ani

un medic specialist va poate sfatui cel mai bine