HIPERTENSIUNE

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de dodoi cu 10 ani in urma.

REALMENTE NU MAI STIU UNDE SA MAI CER AJUTORUL AM PRIMIT UN TRATAMENT DE LA CARDIOLOG CU ZOMEN DE 30, TERTENSIF SI NEBILET DIMINEATA SI ZOMEN SI TENAXUM SEARA SI TENSIUNEA MEA PE LA PRANZ, SI SEARA TARZIU ESTE 18 CU 10 SAU CHIAR 20 CU 11, NU MAI STIU UNDE SA APELEZ SA MI DEA UN MEDIC UN TRATAMENT PT O TENSIUNE AGRESIVA GR 3 SA O POT STAPANI, NU MANANC SARAT , NU FUMEZ, NU BEAU CAFEA, ALCOOL NICI ATAT. AJUTATI-MA VA ROG CU UN TRATAMENT ADECVAT , MENTIONEZ LA ANALIZE AM ACID URIC 9 SI UREE 43 POATE CRESTE SI DE LA ACCESTE DOUA REZULTATYE MAI MARI? ASTEPT CU MULT INTERES UN RASPUNS SI UN AJUTOR VA MULTUMMESC

Raspunsuri (1)

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

Intr_adevar, valorile tensionale mari, sub tratament, reprezinta o problema serioasa. Va sfatuiesc sa mergeti la medic pt examen clinic amanuntit, investigatii suplimentare etc. Pe mine ma puteti gasi la Cliniva Santee Consult, str. Tepes Voda, nr 60, Bucuresti (intersectie cu str. Popa Nan), tel. 021 326 1011; 0723 355 573