Hipertensiune

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de manuelapopescu cu 10 ani in urma.

Mama mea in varsta de 54 de ani a fost diagnosticata cu hipertensiune arteriala. Urmeaza un tratament prescris de medicul de familie si a primit indicatii sa-si verifice periodic tensiunea pentru a urmari evolutia ei. As dori sa-i cumpar un tensiometru mai de calitate, pentru a-si masura singura tensiunea.
Am vazut mai multe modele pe internet dar nu stiu pentru ce model sa ma decid?

Raspunsuri (2)

hipertensiunea si cauzele ei adevarate

acum 10 ani

http://s*****a/t365-despre-cauzele-adevarate-ale-hipertensiunii-arteriale

Camelia

acum 10 ani

iti recomand tensiometrele de brat Elecson, de la Neomed Oradea, le poti vedea pe www.neomed.ro, au un foarte bun raport pret-calitate, corectitudinea masurarii e garantata; daca nu estimultumita, il poti returna in 10 zile; se recomanda folosirea cu un adaptor de priza; sanatate!