HIPERTENSIUNE

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de petrica_0601 cu 11 ani in urma.

de vreo luna ,cam o data la trei zile, imi curge sange din nas fara motiv deobicei dimineata,simt mai tot timpul amorteala in mana stanga la nivelul palmei ,iar seara am o durere continua dar nu intensa la baza sternului,plus ca atunci cand e liniste indiferent unde ma aflu(in casa sau afara) aud un vuiet in urechi!as putea avea HTA?

Raspunsuri (4)

buna

acum 11 ani

ai o congestie de sange pe uindeva. Sangararea este necesara si iti salveaza viata. Daca o opresti fortat poti avea mari probleme. Probabil este la cap dupa vajaitul din urechi. Se poate remedia usor cu remedii homeopate. Incearca Glonoinum CH9, se p***ao granula cand simptomele sunt mai puternice si se observa efectul. Este unul din remediile cu congestie la cap.

petrica_0601

acum 11 ani

da,s-ar putea ,pt ca de circa doua luni jumate am o otita medie acuta,care nu trece,am incercat cu tot felul de antibiotice,augumentin,oxacilina,chiar si ampicilina intravenos,dar nici un rezultat,vreau sa spun ca otita e pe partea cu sangerarea nazala

eva40

acum 11 ani

otita medie nu i-ti va trece cu nimica,motivul este altceva:) daca-mi scrii,vei afla si te vei surprinde.Organismul nostru reactioneaza la trairile noestre...........

eva40

acum 11 ani

remediul homeopat recomandat te ajuta sa ascunzi simptoma,insa cauza este alta.Ficat gras,colesterol si tensiune emotionala,banuiesc ca ai grupa de sange 01 sau B3.Daca vrei sa nu mai ai probleme si sa te vindeci