hipertensiune arteriala

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de Mariana260 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
Numele meu este Ioana si am 59 de ani.Urmez un tratament de curand format din: simvacard,metoprolol si renitec.Am observat ca, de cand am inceput sa iau acest tratament (o luna de zile)mi-a aparut o tuse seaca care nu-mi mai trece.Este posibil sa fie de la acest tratament?Metoprololul si renitecul au proprietati comune?Oare este nevoie de schimbarea tratamentului?mentionez ca am tratat tusea cu siropuri si medicamente specifice tusei seci dar fara rezultat,de aceea tind sa cred ca este de la acest tratament pentru ca a aparut in primele zile de la inceperea lui.Va multumesc anticipat pt.sfat

Raspunsuri (1)

eva40

acum 12 ani

Tusa este de la medicamentele pe care le luati.Medicul ce va spus,cand va vindecati?
daca nu stiti si vreti sa scapati ,va rog sa ma cautati pe adresa de mail

mai mult ca sigur va pot ajuta.grupa de sange este 01?