Hipertensiune Arterială

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de MembruMobileApp1496363045 cu 6 ani in urma.

Buna Ziua ,as avea o întrebare ,îl am pe tatăl meu in vârsta de 75 de ani ,a avut un episod de genul acesta cu tensiunea de 24 cu 14 ,a ajuns la spital ,i s- a administrat tratamentul medicamentos ,in schimb i- a afectat mina stingă si piciorul sting ,nu prea le simte ,nu deloc ,dar nu este ca înainte ,acum in schimb este ceva mai binișor ,
Întrebarea mea este își revine la mina si la picior in urma tratamentului ,
Va mulțumesc din suflet ,

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hipertensiunea-arteriala--HTA-/hipertensiunea-arteriala-simptome-si-monitorizare_9395