fibrinogen

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de membru220557 cu 10 ani in urma.

buna ziua. 37 ani sex feminin.
daca ti-a iesit fibrinogenul 508 e ok?
ce inseamna sau ce se poate intampla?
care sunt cauzele?

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 10 ani

Fibrinogenul are valoare crescuta in faza acuta a unei inflamatii sau infectii. In afectiuni reumatismale [ procese inflamatorii cronice ] ramane ridicat pe durate lungi de timp. Ar fi bine sa faci din sange analiza :factorul reumatoid si analiza urinii [ daca nu s-a facut deja] pentru a vedea daca este o infectie urinara.

membru220557

acum 10 ani

Multumesc. O sa merg maine si o sa le fac apoi o sa revin cu rezultatele.
O seara placuta

LIDIA

acum 7 ani

am fibrinogen 4,42 care ar putea fi cauza?
ar putea fi o tumoare ?