efecte dopegyt

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de selenia cu 12 ani in urma.

iau dopegyt din timpul sarcinii,2 la 8 ore, am nascut fatita cu preclamsie,aveam 17.10 tensiunea arteriala si am si o tahicardie sinusala, de cand il iau imi ies pe piele niste pete acneice,numai stiu ce sa fac sa scap de ele si am si o scurgere vaginala,ce ar trebui sa fac?

Raspunsuri (3)

Carpe Diem

acum 12 ani

vizita la dermatologie si ginecologie

selenia

acum 12 ani

multumesc,asta stiu,intrebarea era daca intradevar se intampla asta de la dopegyt sau......................

Iuli

acum 12 ani

Nu cred sa fie de la dopegyt, insa tot medicul poate preciza (pentru ca fiecare pacient este diferit si reactioneaza diferit la un medicament). Scurgerea sigur nu este de la medicament si trebuie oricum sa mergeti la ginecolog pentru ea, dar si la dermatolog si la medicul care v-a prescris Dopegyt (care oricum banuiesc ca va urmareste si mergeti regulat la el).