Durere spate

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de nimenialtulbv cu 12 ani in urma.

am o durere in spate de cateva zile care se intinde si pe umeri, sunt diagnosticat cu HTA II insa nu fac niciun tratament deoarece s-a normalizat singura pentru ca am slabit mult, n-am mai consultat un cardiolog de 2 ani, am fost la medicul de familie si mi-a prescris aflamil 1 dimineata si 1 seara insa durerea pare sa nu treaca, se poate sa fie din cauza inimii, trebuie facut un consult cardiologic? multumesc

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Mai puţin probabil ca această durere de spate să fie de cauză cardiacă. Mai probabil să fie de cauză reumatică. Ar fi recomandat consultul unui medic reumatolog