durere cap,urechi infundate

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de pacienttul cu 9 ani in urma.

salut,am 18 ani fara o luna si de o saptamana ma cam doare capul,imi amorteste fata,maxilarul,mi se infunda urechile si am ochii mult mai sensibili.Durerea nu este continua,ci relativa si apare impreuna cu celelalte simptome.Mentionez ca oricum cu ochii am probleme,am strabism.Am fost la medicul de familie si nu stia exact ce am,mi-a dat ceva de raceala la urechi(ibuprofen,eurespal),mi-a luat tensiunea si am avut 13,7 si puls mic.Cauza cred ca ar putea fii stilul meu de viata haotic,somn putin sau greu,exercitiile fizice..Rog un specialist ,sa ma indrume cu ceva sfaturi.Va rog frumos!

Raspunsuri (1)

Dr. Ciprian Vlaicu

acum 9 ani

S-ar putea sa existe si o scadere a magneziului sau/ si a calciului din
sange sau oscilatii ale glicemiei (concentratiei de glucoza din sange). Sunt
posibile si alte cauze. De aceea, efectuarea unor analize de laborator ar fi
(foarte) necesara.