Disconfort

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de mihaii cu 12 ani in urma.

buna ziua ,este recomandabil la un hipertensiv urmatorul tratament lokren,tertensiv,prestarium,dimineata,prinz aspenter si seara sortis,lipantil,atacand.va inteb deoarece am o stare de disconfort,putin ametit si ma cam tine pe la ceafa. Va multumesc.

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi necesară o reevaluare a tratamentului după măsurarea tensiunii arteriale timp de mai multe zile consecutiv, deoarece ameţelile ar putea fi reacţii adverse la administrarea tratamentului antihipertensiv

mihaii

acum 12 ani

Va multumesc foarte mult. Asa am crezut si eu. Inainte de a incepe tratamentul nu aveam nici un fel de ameteli. Deci este clar ca reactiile au luat nastere din cauza medicamentelor. Va multumesc inca o data.

mihaii

acum 12 ani

Va multumesc foarte mult. Asa am crezut si eu. Inainte de a incepe tratamentul nu aveam nici un fel de ameteli. Deci este clar ca reactiile au luat nastere din cauza medicamentelor. Va multumesc inca o data.