Cum se poate explica o durere de ceafa, partea dreapta?

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de DORAMAY64 cu 7 ani in urma.

Acum doua saptamani am avut un puseu de tensiune(200/100) care s-a manifestat cu o durere brusca si teribila (ca si cum m-ar fi izbit cineva cu capul de un zid) in moalele capului si in ceafa; a trebuit sa-mi tin capul cu mainile, am inceput sa am frisoane si imi venea sa vars. Cineva a chemat ambulanta (mi s-a administrat o injectie intravenos) si am fost dusa la spital unde am fost pusa la perfuzie. Incet, incet, durerea s-a diminuat, si am plecat acasa dupa 2 ore, dar am ramas cu o durere permanenta in ceafa, partea dreapta. Poate cineva care a avut un puseu de tensiune sa-mi spuna daca a avut simptomele la fel? Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Utilizator11576387881

acum 4 ani

salut am avut aceleasi simptome sa imi zici si mie te rog daca ai rezolvat si cum ai rezolvat :(