cum sa-mi aduc tensiunea la normal?

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de kro cu 12 ani in urma.

ce tratament sa iau sa nu imi mai creasca tensiunea ,sa tin normala.cind sunt nervoasa ,cind am emotii mari,dar si cind ma obosesc se ridica pina la 18.exista tratament ptr asa ceva?

Raspunsuri (3)

Mircea

acum 12 ani

Distonocalm (e cu reteta), ceai de sunatoare si tei (efectul va aparea in timp). Vizita la medic...
Invata sa-ti stapanesti emotiile, se pare ca de acolo se trage totul. Ai grija sa-ti faci somnul!

Medic Epuran

acum 12 ani

Se foloseşte tratamentul obişnuit pentru hipertensiune (inclusiv regimul hiposodat), punându-se mai mare accent pe medicamentele care reduc frecvenţa cardiacă (Propanolol, Atenolol). Tratamentul trebuie condus de un medic cardiolog sau internist

gheorghe

acum 12 ani

am avut tensiunea 23 13*5 ce tratamebt pot sa iau