Cum pot scădea tensiunea și pulsul f mare?

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de Viorica agarici cu un an in urma.

Mama mea are creșteri de tensiune,17o//110,185/115,192/120,și mai nou are pulsul ridicat 100,105,110.a avut pina acum,snap,modus in,aspenter.Acum a primit zi cat,predicatul,norvasc,.Nu poate scadea pulsul sub90.ce ar trebui sa facă?tine regim hiposodic.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Hipertensiunea-arteriala--HTA-/12-modalitati-de-a-scadea-tensiunea-arteriala-in-mod-natural_8642