CU CE POT INLOCUI RAMIPRIL 10 MG

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de membru268605 cu 10 ani in urma.

CU CE ALT MEDICAMENT POT INLOCUI RAMIPRIL 10 MG PT HIPERTENSIUNE ARTERIALA Ac***a IN VEDERE CA ACESTA NU-MI FACE BINE(AMETELI PROFUNDE, CEFALEE,GREATA,TULBURARI DE VEDERE).
CU STIMA CIPRIAN

Raspunsuri (1)

Claudiu florin

acum 10 ani

Buna ziua,mentionez ca sunt sub tratament cu 2 antidepresive de 2 luni jumate paxetin si depakine 300 mg pt o tulburare depresiv anxioasa si cam de atunci am si tensiune marita am avut pana la 16 cu 9 si am fost la cardiolog ekg bun doar tens 15 cu 9 si mi-a dat sa iau o jumatate de nebilet dimineata,iar acum 2 zile fiind sub tratament mi-a gasito 16 cu 8 si nu mananc sarat aproape deloc ma gandesc sa fie oare de la depakine ?pt ca are in el valproat de sodiu,etc.
Cu respect Claudiu