Ce poate fi?

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de mihaela1306 cu 15 ani in urma.

De ceva vreme am observat ca inainte de schimbarea vremii simt niste intepaturi in zona inimii si o senzatie parca de usturime.Am facut EKG si ecografie cardiaca in urma cu careva luni si totul a iesit ok.Poate fi reumatism?si cum as putea afla ce e?Va multumesc!

Raspunsuri (4)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Poti repeta EKG-ul? Sa nu fie angina pectorala. Sanatate

daniela362124924

acum 15 ani

DA.POATE FI REUMATISM.SI EU PATESC LA FEL.EU SUFAR DE REUMATISM.MIE IMI DA INTEPATURI SI JUNGHIURI IN MUSCHIUL INIMII.DAR DUPA PUTIN TIMP IMI TRECE.SPER CA LA TINE SA NU FIE CEVA GRAV SANATATE MULTA!!!

Dorina6899908

acum 15 ani

Poate fi si o nevralgie intercostala,afectiune oarecum banala dar care produce mari neplaceri.

carmen634

acum 15 ani

buna...stiu k ar trebui sa raspund..si nu sa pun intrebari..sunt membru nou si nu prea stiu cum stau treburile..vreau sa va intreb..nu am avut probl de sanatate pana acum..insa de vreun an ma confrunt cu intepaturi in zona inimii...iar de ceva vreme imi amortesc mainile si picioarele destul de rau..mai nou, mi se si invinetesc mainile..stiti cumva ce ar putea fi? am si reumatism..nici macar nu stiu de ca nu ma duc la medic...imi cer scuze din nou...sanatate!