cardiologie

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de andrei183130618 cu 15 ani in urma.

buna ziua in urma cu o luna am inceput sa am o durere in zona gatului lasandu-se usor pe partea stanga amainii stani cu umar cu tot si din cand in cand ma lasa dar aveam un usor tremur al tripcepsului dupa care ma linisteam as vrea sa stiu daca durerea umarului si tremurul tricepsului are legatura cu inima va multumesc

Raspunsuri (3)

B.3

acum 15 ani

zona pe care o descrieti poate avea legatura cu inima insa doar un medic poate stabili asta...mergeti la un control si o sa vedeti atunci despre ce e vorba.multa sanatate!

ioana cristina5

acum 15 ani

Buna ziua,

Din cunostintele mele are mare legatura durearea in partea umarului stang cu afectiunile cardiovasculare. Alte simptome ar trebuie sa fie: oboseala excesiva, oboseala in timpul unui efort minim, ameteli cand va ridicati, mai ales dimineata, palpitatii.

Daca prezentati si aceste simptome, din cand in cand, ar trebui sa mergeti la medic.

Multa sanatate.

Gherasim Cornelia

acum 14 ani

Am insuficienta respiratorie este posibil sa fie de la cardiopatia hipertensiva pe care o am?