buna ziua!

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de oana802 cu 11 ani in urma.

Am 32 de ani si am tensiunea 140\95\ iar pulsul 110,sunt ametita si nu mai vad clar mi se pune o ceata pe ochii,tremur si transpir nu mai am aer si am dureri de cap.va rog sa ma ajutati cu un sfat. va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul cardiolog. De asemenea, ar fi bine sa determinati TSH, ATPO pentru evaluarea functiei tiroidiene ( hipertiroidia fiind o cauza o tahicardiei- cresterea pulsului- la persoanele tinere).