Betalok

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de Adriana351 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Urmez tratament pt. HTA cu Pritor plus si mi-am inregistrat valorile tensiunii 5 zile dimineata ele sunt intre 138/93/ si 128/81 si puls intre 89-80 asta inainte de a lua pastila.insa mai tarziu in jurul pranzului pulsul ajunge la 100-110., tensiunea uneori scade..Ce am sfatuiti sa iau Betalok ?sunt o persoana f. panicoasa...am 58 ani..
Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Este necesar sa va adresati medicului de familie pentru ajustarea tratamentului, tinand cont si de afectiunile asociate. Ar fi util si un consult cardiologic, cu efectuarea unei electrocardiograme pentru urmarirea eventualelor tulburari de ritm.