Asociere medicamente

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de CristinG cu 13 ani in urma.

Buna ziua! Iau tratament pt HTA, Acum am descoperit o durere la rinichiul drept ,am mers la urgente si mi s-a prescris o reteta [ NO-SPA , PIAFEN , URINEX , CIPRINOL , de la farmacie mi s-a mai dat Activit Imuno forte ] Cum pot sa le iau? Le pot asocia cu tratamentul HTA ??? Cum mi s-a prescris ar veni la aceleasi ore. Nu sunt prea multe o data??? Ar veni cam 9 seara si 11 dimineata impreuna . URGENT. Va multumesc!

Raspunsuri (5)

Dr. Mihaela Efimov

acum 13 ani

Buna ziua! Medicamentele prescrise pentru afectiunea renala nu interfera cu medicatia hipertensiva(desi nu o cunosc cu exactitate-- nu ati precizat-o). Inteleg faptul ca e tare neplacut faptul ca sunt atat de multe medicamente, dar ac***a in vedere afectiunea acuta (infectia urinara), acest tratament concomitent e pt scurta durata.
Sper ca m-am facut inteleasa! Multa sanatate!

sonia

acum 11 ani

ma doare rinhiciul drept pot sa iau no spa?Multumesc

roxana

acum 8 ani

Mă doare rinichii în stânga pot lua pian și nop va multumesc

roxanq

acum 8 ani

Mă doare rinichii în stânga pot lua piafen și nospa sau cum? Va multumesc

roxanq

acum 8 ani

Mă doare rinichii în stânga pot lua piafen și nospa sau cum? Va multumesc