as dori o consultatie

Hipertensiunea arteriala (HTA)

Postata de marioara53 cu 13 ani in urma.

Am rugamintea daca se poate un consult,cu toate medicamentele pe care le i-au tensiunea e foarte mare. 21 cu 12 ce ma fac?am dureri de cap infernale.
Ma numesc Marioara Mihalache am 54 ani.

Raspunsuri (4)

Dr. Maria Petrica

acum 13 ani

Ce medicamente luati?Aceasta tensiune este masurata sub tratament?Ce alte boli mai aveti?(diabet,cardiopatie,boli de rinichi,endocrine-obezitate,colesterol marit?) De cand va stiti cu tensiune marita?

Dr. Lucian Lazarut

acum 13 ani

Valoriile instantanee de tensiune arteriala masurata, cat de constant ating 210/120 mm Hg?
Ce fel de investigatii au fost efectuate?
ECG, ionograma serica, creatinina, glicemia, acidul uric, colesterol si trigliceride, sumar de urina
Care sunt rezultatele examenului fundului de ochi?
Ce fel de tratament urmati, ritmul de administrare si doza?
Cata sare consumati zilnic in alimentatie?
Ce inaltime si greutate aveti?

balog maria

acum 13 ani

de o zi am luat capsule apple cider vinegar as dori sa-mi spuneti daca afecteazavreun organism am 90 de kg.si as dori sa slabesc

panait ionel

acum 13 ani

am probleme sexuale din cauza la spironolactona ce trebuie sa fac