Ce parere aveti despre DIPPERAM E un medicament bun ptr. tensiune?

Hipertensiune

Postata de adam cu 3 saptamani in urma.

Sunt hipertensiv

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 saptamani

Buna ziua,

Dipperam este un medicament utilizat adesea pentru a trata hipertensiunea arteriala. Este eficient, dar eficacitatea sa poate varia de la o persoana la alta, in functie de mai multi factori, inclusiv varsta, starea generala de sanatate, prezenta oricaror afectiuni concomitente si multe altele. Este important de mentionat ca acest medicament nu trebuie folosit ca tratament primar pentru hipertensiune fara consultarea prealabila a unui medic. De asemenea, un regim alimentar sanatos, exercitiile fizice si un stil de viața echilibrat sunt esentiale pentru controlul tensiunii arteriale. In final, doza corecta si orice potentiale efecte secundare pot fi discutate cu medicul dvs

.
Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/cardiologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Hipertensiunea-arteriala--HTA-/hipertensiunea-arteriala_148